Úvod Vyšetrenie u lekára

Vyšetrenie u lekára

Vyšetrenie žalúdočných vredov sa prevádza endoskopicky u odborného lekára (gastroenterológa). Endoskopické vyšetrenie umožňuje priamy farebný pohľad do dutého orgánu, umožní odobrať vzorky na histologické či mikrobiologické vyšetrenie. V prípade komplikácií umožní tiež okamžité ošetrenie poškodenej sliznice.

Základom endoskopu je ohybná trubica, ktorej koncovú časť je možné riadiť do všetkých smerov. Trubicou prechádzajú svetelné vlákna, ktorými je vedený obraz z pažeráku, žalúdka a dvanástnika na monitor. Nové moderné endoskopy majú vlákna nahradené mikročipom.

Nový ultratenký endoskop sa nedotýka koreňa jazyka, obchádza citlivosť oblasti jazyka a mäkkého poschodia a nespôsobuje bolestivý tlak v krku. Umožňuje tiež behom vyšetrenia hovoriť s vyšetrujúcim lekárom a vyšetrenie je možné sledovať na monitore. Krátko po ňom je možné jesť a piť.


Diskuse (2 komentáře)

zovcinova, (18. 06. 2011 14:13) Reagovat
Dobrý deň chcela by som sa informovať kde sa možno dať vyšetriť novým moderným ultratenkým emdoskopom v oblasti Nitry, zlatých moraviec.Ďakujem
henrietta, (03. 04. 2013 19:40) Reagovat
dobry den chcela by som sa informovat kde sa mozno dat vysetrit novym modernym ultratenkym endoskopom v oblasti bratislava samorin a okres dunajska streda.Dakujem
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Žalúdočné vredy.sk
Kontakty