Úvod Aké sú príznaky?

Aké sú príznaky?

Ochorenie žalúdočných vredov môže prebiehať miernou formou s malými obtiažami, alebo je naopak sprevádzané veľmi nepríjemnými a bolestivými prejavmi.

Pálivá, bodavá alebo tupá bolesť. Býva zvyčajne v oblasti nadbruška alebo vpravo od strednej brušnej čiary pod hrudnou kosťou, môže sa šíriť až pod pravý rebrový oblúk. Bolesť sa hlási predovšetkým pri jedle.

Žalúdočné vredy sa môžu prejavovať tiež pálením v pažeráku, pocitom návratu kyslého a pálivého späť do pažeráku, častou potrebou zvracania alebo pretrvávajúcimi bolesťami brucha. Znakom tohto ochorenia je takisto spavosť a únava.

Bolesť sa objaví a zase zmizne, predovšetkým po jedle. Niekedy trvá niekoľko dní a budí pacienta zo spania.

Chorý stráca chuť do jedla.

Ďalším symptómom je, že pacient chudne, ale niekedy aj priberá, keď zaháňa bolesť jedlom.

V stolici sa môže objaviť krv, býva často sčernetá. Zvlášť keď vred praskne.

Chorý trpí nevoľnosťami, niekedy vracia. Znakom tejto choroby je taktiež spavosť a únava.

Problémy sú často sezónne a zhoršujú sa zvlášť na jar a na jeseň. Vredy sa môžu ďalej komplikovať buď krvácaním, alebo prasknutím. V oboch prípadoch je potrebný urgentný zákrok lekára.


Diskuse (22 komentářů)

Katarína, (13. 12. 2013 20:01) Reagovat
Ahoj , mám mala som veľké problémy s Bacilom .. Všetko sa dalo do poriadku .. Prešla od toho dlhšia doba .. A už dva týždne mám neskutočné bolesti ,myslím že naozaj znovu nechcem zažiť Gastro :( Mám s toho strach neviem čo mi je .. A doktorka u nás ma odpinkala protizápalovými Kvapkami :( Ktoré mi apsolútne nepomáhajú .. V poslednej dobe sa bolesť stupňuje :( Je to veľmi neprijémny pocit
Katarína, (13. 12. 2013 20:05) Reagovat
Gastroskopia .. Je to nepriemne vyšetrenie ..Ale zároveň som ho prežila už pár krát .. Nemusíš mať žiadny strach je to len mierne nepriemne inak je to úplne zvládnutelné .. : ;-) A myslím že ak máš s toho naozaj taký strach dá sa to aj pod narkózou .. Ale myslím že bez obáv to zvládnete
jana, (05. 02. 2014 08:25) Reagovat
prosim ta mozes opisat ako prebehlo tvoje gastro. vysetrenie?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Žalúdočné vredy.sk
Kontakty