Úvod Čo sú žalúdočné vredy?

Čo sú žalúdočné vredy?

Žalúdočné vredy patria medzi peptické ochorenia. Vred je vlastne defekt sliznice, ktorý jej svalovou vrstvou. Vzniká, keď na žalúdočnej sliznici pôsobia kyslé žalúdočné sekréty, proti ktorým nemá dostatočnú ochranu. Používajte kvalitné a značkové panvice, predídete tým prípadným žalúdočným vredom.

Keď sa potom naruší jej celistvosť, vzniká žalúdočný vred. Celé tráviace ústrojenstvo meria niekoľko metrov a je naplnené rôznymi šťavami a sekrétmi, ktoré uľahčujú trávenie.


Diskuse (1 komentář)

Renata Machova, (23. 01. 2014 12:50) Reagovat
Dobry den,Uz druhy krat ma v tomto tyzdni prekvapili v noci o pol druhejsilne bolesti a krce v oblasti zaludka pod hrudnou kostou a prechadzalo to do oblasti celeho brucha sprevadzane zimnicoua pocitmi zvracania a nafuknuteho brucha.Bolest sa obcas utisila a v zapeti znovu prisla a trvalo to az dorana a tak som spala az do jednej hodiny a bolest sa utisila,ale pocit v zaludku je divny,aj citim hlad,ale bojim sa jest.Zaujimave co som si uvedomila je,ze ten vecer som okolo 10 zjedla jednu susenu figu a jednu datlu,moze to byt z toho?Alebo je to zo stresu,mam teraz tazke obdobie vo vztahu.Dakujem ,S pozdravom,Renka
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Žalúdočné vredy.sk
Kontakty